Bu bölümde mantar üreticisi olmak isteyen arkadaşlar için yeni bir yöntem geliştirdik. 100 m2 bir alanın yatırım maliyetine girişmeden önce mantar üretmenin nasıl bir şey olduğunu üretici adayı arkadaşlara yaşatmak amacıyla ve daha uygun fiyatlarla deneyim kazanmalarını sağlayan bu yöntemi geliştirdik. Ve 5 yıldır başarıyla uygulamaktayız. Birçok arkadaşımız bu deneme üretiminde başarılı olmakta ve profesyonel üreticiliğe adım atarak ailemize katılmaktadır. Neticede az bir parayla deneyim kazanmak mümkün olmuştur. Riski minimalize etmek günümüz ekonomik konjektürün de önem arz ermektedir. 

Bu süreç nasıl işliyor ? Bizler sarımı ve kuluçkası sağlıklı bir şekilde tamamlanmış ürünlerimizden size kargo ile yolluyoruz. Yapmanız gerenler çok karmaşık şeyler değil ve yanına da bir yazılı yönerge koyuyoruz. Kargo’dan gelen ürünleri karanlık bir yere yerleştiriyorsunuz. Mantarlar çıkana kadar da sabahları üzerine bir miktar su döküyorsunuz ve 10 saat beyaz floresan ışığa maruz kalmasını sağlıyorsunuz. 7 ila 10 gün içerisinde mantar taslakları oluşmaya başlıyor ve inanılmaz güzel şekillere bürünüyorlar. Bu süreçte adım adım bizden yine destek alabilir ve ALO MANTAR hattından günün her saati yardım ve bilgi alabiliyorsunuz. 

Bu ürünlerin fiyatına gelecek olursak tanesi 75 TL ve 60 günlük üretim periyodu sonuna kadar 6 KG civarında istiridye mantarı hasat edebiliyorsunuz. Istiridye mantarı Evde Mantar Yetiştirme Seti (Hobby Kitlerinin) tanesi 12 – 15 KG arası gelmekte ve her koli’de 2 adet gönderilmektedir. 

Gönderilerimizi genelde Yurtiçi kargo şirketi ile yollamakta ve üreticilerimizi indirimli tarifeden yararlandırmaktayız. Mantarcılığı profesyonel yapmak isteyen adaylarımıza tavsiyemiz 20 adet deneme üretimi kiti alarak deneyim kazanmaları yönündedir. 

Profesyonel üretim dönemine geçildiğinde bu deneme kiti fiyatları uygulanmamaktadır. Bu fiyatlar sadece deneme ürünleri için perakende fiyatlardır. Ürün ödemesini banka yoluyla gerçekleştirebilmektesiniz.