1975 yılında Almanya’da doğan Abdullah Konak, 1986 yılında ailesiyle birlikte Türkiye’ye göç etti.
Birçok branşta çalıştıktan sonra kader onu tekrar yurt dışına sürükledi ve 8 yıl kadar İtalya’da kuyumculuk sektöründe faaliyet  gösterdi. Fakat vatan sevgisi ağır bastı ve tekrar ülkesine geri döndü.
Mantar sektörüne girişi ise 2002 yılında oldu. Halen Denizli şehrinde 1100m2 alanda istiridye mantar tohumu olan mantar miseli, istiridye mantar kompostu ve istiridye başta olmak üzere 12 mantar çeşidinin üretimini gerçekleştirmektedir.
Mantar sektöründe var olan bilgi kirliliğinin önüne geçmek ve Türk insanına mantar üretiminde doğru yöntemleri kazandırmak için bu internet sitesini kurmuş bulunmakta ve yazdığı yazılarla bilgi vermeye devam etmektedir.
12 Yıldır gerçekleştirdiği Mantar üretimi sayesinde edindiği bilgi birikimini paylaşarak faydalı olmayı ilke edinmiş ve çalışmalarına devam etmektedir.
2016 yılında 6 adet yeni mantar türünü daha üretim gamına almayı hedeflemektedir. Üreticilerine üretimden satışa kadar her konuda yardımcı olmak hedefiyle, yeni üreticilerle tanışmak amaçı güden bir yaklaşımla yoluna devam etmektedir.
Istiridye mantar tohumu satış sayfamız www.mantartohumu.com dur.
Istiridye mantar üretimi konusunda profesyonel bilgi alabileceğiniz sitemiz ise www.istiridyemantari.net dir.
Sormak isteyeceğiniz hertürlü sorunuz için konakabdullah@gmail.com adresine E-Mail atmanız yeterli olacaktır. 24 saat içinde size geri dönüş yapılacaktır. Eğer beklemek istemiyorsanız bana aşağıdaki telefonlardan ulaşabilirsiniz.
Huzur Mantarcılık – Abdullah Konak
Müşteri hiz : 0850 304 70 76
Web : www.istiridyemantari.net Mail : konakabdullah@gmail.com
Dikkat: Lütfen telefon numaranızı mutlaka yazınız. Zira Telefon numarası belirtilmeyen mesajlara cevap verilmeyecektir.

VİZYON

İstiridye mantar üretimi, günümüz Türkiye’sinde yeterli bir miktara sahip değil kanısındayım. Organik üretim prosesine sahip olması ve kimyasallardan tamamen ari olmasına karşın; Avrupa’da 25 Euro’dan satılmasına rağmen güzelim ülkemin nadide insanları maalesef bu mantarı tanımamakta. Bu yüzyılda halen kimyasalsız üretilemeyen ve üretilmesi imkansız olan beyaz mantar tüketilmekte; bu konuyu dile getiren uzmanlar susturulmaktadır. Avrupa’da tüketimi nerdeyse bitme noktasına gelmiş olan beyaz mantar Türkiye’de halen rağbet görmekte. Bunu anlatmak ve İstiridye mantarının hakk etiği değere kavuşmasını istemekteyiz.
2015 yılında her evde her insanın kendi mantarını yetiştirebilmesi için Ar-ge çalışmalarına devam etmekte ve bilgi birikimimizi isteyen her kurum ve kuruluş ile paylaşmaktayız.
2015 yılında herkes evinde bu mantarı kendisi üretebilecek.